Boże Narodzenie

By 29 grudnia 2018Aktualności

                                 Kochani  czytelnicy – Seniorzy

Grudzień ,to miesiąc , w którym się szybko i dużo dzieje. Czyż nie mam racji ?

Jedni biegają po zakupy , po prezenty pod choinkę , inni do lekarzy , do apteki – bo grypa i inne  przypadłości.

A równocześnie różne organizacje , których członkami są nasi seniorzy – emeryci z PZERI , kombatanci , czy słuchacze LUTW w Legionowie zapraszają na wieczory wigilijne , aby zgodnie z tradycją posłuchać koncertów kolęd , podzielić się opłatkiem , życzyć sobie wszystkiego najlepszego , spożyć wigilijną wieczerzę , czy po prostu spotkać się , porozmawiać i pokolędować .

Cieszymy się , że o nas myślą władze miejskie i powiatowe , organizacje , do których należymy. Czujemy  wtedy , że jesteśmy także dla nich ważni .

Takie spotkania , zwłaszcza w grudniu , to odłożenie choć na chwilę bardzo ważnych porządków , od stania w kolejkach po konieczne zakupy , to możliwość wyjścia z domu aby spotkać się z kolegami , przyjaciółmi , to możliwość wyciszenia się , przemyślenia , co się działo w mijającym roku , to okazja aby dać znak drugiej osobie , że się jej przebacza jakieś zadawnione winy . Grudzień , to dobry czas na to wszystko.

Dlatego też nie ważne jest , że czas ucieka i że od nowego roku będziemy starsi . Cieszmy się każdym przeżytym dniem , bądźmy dla innych dobrze , przyjaźnie nastawieni , dajmy im odczuć , że są dla nas ważni a wtedy będzie się nam lepiej żyło .

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2019 Roku życzmy sobie wszystkiego , co najlepsze może nas spotkać , dużo uśmiechu i radości , podania potrzebującemu przyjaznej ręki ,a nade wszystko wychodźmy z domu , aby nie być samotnym i  bezradnym , bo w grupie siła oraz możliwość uzyskania pomocy , o którą wiele z nas nie śmie prosić .

Bądźmy razem . Wesołych Świąt i Dosiego Roku .

 

Autor: Hanna Przymusińska                                                      Życzy

                                                                       Stowarzyszenie Potrzebującym Pomocy „Nadzieja”

                                                                                                           oraz

                                                           Zarząd Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku