Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym “Nadzieja” zostało założone w 2004 roku. Od tego czasu ciągle się rozwijamy – na przestrzeni lat wokół Stowarzyszenia powstał szereg podmiotów specjalizujących się w zaspokajaniu zróżnicowanych potrzeb lokalnej społeczności:

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku założony w  2006 roku;

Legionowski Klub Amazonek założony w 2011 roku;

Legionowskie Centrum Wolontariatu Seniorów, założone w 2015 roku;

Legionowski Klub Senior+, założony w 2019 roku.

W centrum naszych działań znajdują się osoby w wieku senioralnym, choć wielu uczestników naszych działań nie myśli o sobie pod kątem wieku – ponieważ to, co łączy ich najmocniej, to bycie aktywnym. W tym względzie zgadzamy się z nimi całkowicie – z perspektywy każdej jednostki, wiek to tylko liczba! Co się zaś liczy tak naprawdę, to możliwość rozwoju, dawania siebie innym oraz uczenia się od nich nowych rzeczy, odnalezienie środków i metod do wyrażania siebie, budowanie i pielęgnowanie wartościowych więzów przyjaźni i koleżeństwa oraz prawo do godnego życia i reprezentacji w życiu publicznym lokalnej społeczności. Celem działań naszej organizacji jest zatem umożliwienie tych rzeczy naszym odbiorcom w obliczu trudności, z którymi mierzą się na co dzień.

Od 2004 roku zbieramy doświadczenie i odnosimy sukcesy w realizacji tak zadań stałych, jak i projektów grantowych. Współpracujemy zarówno z innymi organizacjami pozarządowymi, jak i jednostkami samorządu terytorialnego. Stowarzyszenie jest zawsze otwarte na współpracę z organizacjami działającymi na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych, oraz wszystkich form dialogu międzypokoleniowego.

Czym się zajmuje Stowarzyszenie Nadzieja